Co s podzimními víkendy? Prožij je naplno a zapoj se do víkendových projektů!

29.8.2017

Máš od ledna stále nějaká nesplněná novoroční předsevzetí? Možná šlo o poznávání nových lidi nebo se Ti chtělo více cestovat, zkoušet nové věci a vystupovat ze své komfortní zóny, pomáhat ostatním a stát se součástí něčeho opravdu smysluplného? Pojeď na Víkendovku s Tamjdem!

Tyhle akce se dají popsat několika slovy – cestování po Čechách, inspirativní lidé, zajímavé zážitky a manuální práce, co má smysl. Na víkend se vypravíš do neziskové organizace, která potřebuje pomoct, a na oplátku se naučíš něco zajímavého na workshopu, poznáš další kousek Čech a získáš jedinečné zážitky, a to navíc s novými přáteli! Při tom se seznámíš se zákulisím neziskovek všeho druhu (od hradů, ekocenter, farem, přes nízkoprahová zařízení až po komunitní domy). Víkendovka trvá od pátečního do nedělního večera a setkat se na ní můžeš s mezinárodní skupinou okolo12 dobrovolníků.

Nabídka víkendovek:

9. září – Komunitní zahrada Kuchyňka v Praze – Chceš si vyzkoušet dobrovolnictví jenom na chvíli? Poznat nové lidi? Nemáš čas celý víkend, ale chceš pomoci dobré věci? Zapoj se na jeden den a přitom ochutnej plody (práce) z unikátní komunitní zahrady v centru Prahy.

15.-17. září – Vydej se do SOS dětské vesničky v Brně – I když nejsi Leonardo nebo Michelangelo, vydej se s námi vymalovat byty v SOS dětské vesničce! Zapojíš se tak do práce významné světové organizace, která podporuje pěstounské rodiny v jejich tolik potřebné práci.

15.-17. září – Pro malé i velké do lesní školky Venku - Máš děti a chceš jim ukázat, že práce zadarmo není nadarmo? Tak přímo pro tebe jsme přichystali speciální Víkendovku pro rodiče s dětmi.

22.-24. září – Zažij Buddhistickou kulturní společnost u Českých Budějovic – Pojeď do malé vesničky Vyhlídky, kde se nachází bývalé hospodářské stavení, přeměněné na centrum pro meditaci a studium buddhismu Diamantové cesty. Najdi s námi kousek klidu v uspěchaném světě, pracuj rukama a přitom si vyzkoušej, jak ti oooommm pomůže k vnitřní spokojenosti.

6. – 8. října – Na Šternberský dvůr na Plzeňsku – Šternberský dvůr je domovem Černých baronů a místo, kde můžeš pomoct připravit slavnostní pochod. Vždycky tě zajímalo, jaké je to na šlechtickém dvoře po zavíračce! Tak to pojď zjistit!

20.- 22. října – Zapoj se v ekocentru Švýcárna v Moravském krase – Pomoz dokončit dřevěnou stavbu lesního baru, prozkoumej místní jeskyně. Přitom můžeš zkusit improvizované divadlo, akrojógu nebo seberozvojové hry.

3.-5. listopadu – Zažij poutní vesnici Neratov na česko-polských hranicích – Pojeď do Neratova a poznej zákulisí největšího sociálního podniku v ČR! Dozvíš se o životě v bývalé poutní vesnici, která byla ve veliké míře ovlivněna druhou světovou válkou, socialistickou érou i současností.

Na dobrovolnické Víkendovky na pomoc českým neziskovkám se můžeš přihlásit jednoduše on-line a nízký poplatek za akci navíc pokrývá dopravu na místo akce, ubytování a stravu.

O organizaci Tamjdem, o.p.s.

Organizuje různé dobrovolnické projekty a dává všem příležitost poznat zajímavé neziskovky v ČR a ve světě a na chvíli se vlastní fyzickou výpomocí zapojit do jejich práce. V České republice organizuje tzv. Víkendovky – víkendové výjezdy na pomoc neziskovkám a workcampy – až dvoutýdenní projekty, oboje pro mezinárodní skupinu dobrovolníků. Do zahraničí na workcampy vysílá ty, kterým je doma těsno. Umožňuje, aby dobrovolnictví nebylo jenom o práci, ale přinášelo cenné životní zkušenosti, nové dovednosti i nové přátele.