EVS v Nizozemí a v Chorvatsku přes BRNO CONNECTED

9.1.2017

Širší horizont, Nizozemsko, ve dvou bězích 1.3.-1.5.2017/3.5.-3.7.2017
Praktická práce na farmě v útulcích, v lese nebo v vinic s podporou zkušených mentory a organizací s dlouholeté zkušenosti.
Pro sebe a pro komunitu, Chorvatsko, 1. 5. 2017-1. 3. 2018
Hlavně ven-dveře a neformálního vzdělávání.

NIZOZEMÍ

Chceš získat zkušenosti a zážitky skrze dobrovolničení v zahraničí? Vyraž na Evropskou dobrovolnou službu – EVS! Olde Vechte nabízí možnost zapojení do skupinové EVS „Wider Horizon“,  která speciálně cílí na mladé lidi s omezenými příležitostmi a jejich rozvoj.

Dva měsíce, mezinárodní skupina, praktické práce na farmě, v útulcích,  v lese nebo na vinicích, podpora zkušených mentorů a organizace s mnohaletými zkušenostmi. Už balíš kufr?

Olde Vechte nabízí možnost 1-2 českým dobrovolníkům přidat se do 15ti členné mezinárodnískupiny a zažít dva měsíce dobrovolnické práce v Holandsku. „Wider Horizon“ EVS proběhne ve dvou bězích, 1.3.-1.5.2017 a 3.5.-3.7.2017, takže si můžeš vybrat, který termín ti víc sedí. Tato skupinová EVS probíhá už po deváté a Olde Vechte má s organizací bohaté zkušenosti.

Více informací zde

CHORVATSKO

V neziskové rozvojové organizaci Outward Bound Croatia se zapojíš do outdoorových aktivit pro děti a mládež a navíc budeš rozvíjet i další dovednosti související s tvým profesním zaměřením. 

Outward Bound Croatia (OBC) je členem organizace Outward Bound International – přední světové organizace poskytující out-doorové rozvojové a vzdělávací programy. OBC se zaměřuje hlavně na realizaci programů pro školní děti a mládež.

Dobrovolníci budou přímo zapojeni do práce OBC a to jak v kanceláři, tak v rámci outdoorových programů. Naučí se pracovat v týmu, efektivně komunikovat a vyhodnocovat skupinovou dynamiku, otestují své manažerské a vůdčí dovednosti. Navíc budou mít příležitost napsat a designovat vlastní projekt.

EVS probíhá od 1. 5. 2017 do 1. 3. 2018 v Záhřebu,  v Chorvatsku. Většina programů OBC se bude konat ve vzdělávacím centru Veliki Zitnik, poblíž města Gospić.

Více informací zde