Podepiš petici za navýšení rozpočtu programu Erasmus +!

5.2.2018

Vyjel/a jsi někdy do zahraničí s programem Erasmus + nebo to máš v plánu? Chceš, aby tuto jedinečnou zkušenost mohlo získat více lidí než dosud? Považuješ tento program za užitečný a chceš, aby se mohl dále rozvíjet? Podepiš petici, která žádá, aby byl rozpočet programu Erasmus + desetinásobně navýšen!

Za 4 měsíce začnou vyjednávání o podobě víceletého rozpočtu EU po roce 2020. Cílem petice, kterou organizují Lifelong Learning Platform, European Youth Forum a Eurodesk, je v tomto období desetkrát navýšit rozpočet programu Erasmus +. Ten by se tak měl stát dostupnějším pro víc lidí a mohl by rozšířit své aktivity.

Program Erasmus za svých 30 let existence změnil životy 9 milionů Evropanů. Často je dokonce považován za jeden z největších přínosů EU. Do zahraničí díky němu mohou vyjet nejen studenti, ale i učni, výzkumníci, učitelé, vedoucí mládeže nebo dobrovolníci.

Z výhod programu ale stále může těžit jen limitovaný počet obyvatel. V období 2014-2020 to podle Evropského portálu pro mládež budou zhruba 4 miliony, to znamená pouhých 0,8 % všech obyvatel EU.

Zvýšení rozpočtu by umožnilo více lidem získat zkušenosti v zahraničí a zlepšit svoje uplatnění na trhu práce. Navázané vztahy mezi lidmi z různých zemí a kultur by zároveň posílily vědomí společné evropské identity.

Pokud chceš, aby se rozpočet programu Erasmus + desetkrát zvýšil, podepiš petici zde.

Víc informací o petici najdeš zde.