Lidská práva, kamera, akce!

2.7.2024

Mladí Evropané do věku 26 let jsou zváni k účasti ve foto/video soutěži s názvem „Lidská práva, kamera, akce!“

Mladí Evropané do věku 26 let jsou zváni k účasti ve foto/video soutěži s názvem „Lidská práva, kamera, akce!“ Soutěž byla vyhlášena v rámci oslav 75. výročí vzniku Rady Evropy s cílem zvýšit povědomí o úloze a dopadu Rady Evropy. Soutěž je zaměřená na mladé lidi a vyzývá je, aby pomocí svých chytrých telefonů nebo digitálních fotoaparátů zprostředkovali kreativní vizi lidských práv v Evropě prostřednictvím fotografie nebo krátkého videa. Vítězům cen bude nabídnuta financovaná cesta do Štrasburku. Jejich vítězné příspěvky budou vystaveny v sídle Rady Evropy a zveřejněny na webových stránkách organizace a v příspěvcích na sociálních sítích. Účastníci by měli ilustrovat místo základních práv v jejich každodenním životě, jak vnímají lidská práva nebo ochranu lidských práv nebo jak vidí budoucnost lidských práv v Evropě.

Soutěž je organizována pod záštitou nadcházejícího litevského předsednictví Výboru ministrů (květen–listopad 2024) a vítězové budou vyhlášeni na podzim 2024.

Harmonogram soutěže:
14. května – 14. července 2024: zasílání příspěvků účastníky na Instagramu.
15. července – říjen 2024: výběr vítězných příspěvků; kontakt s výherci.
6.–8. listopadu 2024: vítězové navštíví Stasbourg na vyhlášení a výstavu vítězných fotografií a videí na okraji Světového fóra pro demokracii.

Podrobné informace včetně pravidel a způsobu přihlášení svého příspěvku jsou k dispozici zde a zde.