Příležitosti na změnu máte ve svých rukou
Publikace představuje příležitosti pro mladé ve věku od 13 do 30 let, a to nejen v rámci Erasmus+ mládež, ale také v rámci Evropského sboru solidarity.
Jak Využít program Evropský sbor solidarity ve vzdělávacích institucích
Staňte se průkopníky v zavádění programů neformálního vzdělávání do systému formálního vzdělávání a vystupujte jako inovativní a moderní instituce, která chce svou práci internacionalizovat.
Zahraniční zkušenost pro každého
Jak zapojit účastníky s omezenými příležitostmi do mezinárodních vzdělávacích projektů? Následující soubor příkladů tzv. účastníků s omezenými příležitostmi si klade za úkol nastínit rozsah inkluze v pojetí Domu zahraniční spolupráce. Takto pojatá inkluze nezasahuje pouze osoby zdravotně znevýhodněné, ale například i osoby znevýhodněné sociálně, ekonomicky, vzdělanostně, kulturně či geograficky.
Otevřít se diverzitě
Průvodce řízením diverzity pro organizace zabývající se mezikulturní prací s mládeží. Jak se rozdíly mohou stát zdrojem učení, a nikoli zdrojem konfliktu nebo předsudků? Tak zní klíčová otázka, nad kterou jednotlivci a organizace přemýšleli a snažili se na ni odpovědět. Mezinárodní práce s mládeží nabízí organizacím a jednotlivcům jedinečnou příležitost učit se na základě pozitivních setkání s odlišnostmi.
Jak na cesty eko-logicky
Jaké kroky můžete podniknout ke zmírnění své ekologické stopy, cestujete-li nejen za vzděláváním? Průvodce je plný praktických tipů a užitečných zdrojů nejen o tom, co si zabalit a jaké zvolit možnosti cestování s nejnižším obsahem uhlíku, ale také třeba jak vám udržitelnost pomůže vytvořit.
Ceny DZS 2021: To nejlepší z mezinárodního vzdělávání
Již počtvrté v řadě vám předkládáme sborník výjimečných počinů na poli mezinárodního vzdělávání, které se v českém prostředí urodily za poslední rok. Již tradičně jsme vybrali ty nejlepší z projektů spolupráce, výjezdů, dobrovolnictví a dalších aktivit v sedmi programech a sítích, které Dům zahraniční spolupráce spravuje. Inspirujte se vítěznými projekty, které vybrala odborná komise.
Úvod do neformálního vzdělávání 2: skupina a učení
Tato publikace směřuje všem, kteří se zajímají o neformální vzdělávání a práci s mládeží, proces učení i práci se skupinami.
How to run a volunteer mini project
Praktický manuál pro dobrovolníky v Evropském sboru solidarity (pouze v anglickém jazyce).
Úvod do neformálního vzdělávání
Publikace otevírající dveře do světa neformálního vzdělávání s praktickou ukázkou metod a jejich variací při každodenní práci s mladými lidmi.
Mentorna
Praktická příručka pro mentory programu Evropský sbor solidarity.
Další publikace z oblasti mládeže a o programu Erasmus + najdete zde a informační materiály zde.