Nové epizody podcastu Be Europe

22.8.2022

Podcast sítě Eurodesku s názvem Be Europe posluchače provází Evropským rokem mládeže, a to skrze 14 dílů. Hlavním tématem je "Co znamená být mladý v Evropě v roce 2022?".

Dva moderátoři Vlora a Harry vedou rozhovory s mladými Evropany. Hovoří o tom, jakou zkušenost mají s mobilitou v rámci výměn mládeže a se svým zapojením v Evropě. A samozřejmě mluví také o tématech, která zajímají je a jejich generaci. Je to skvělá příležitost, jak přijít s novými nápady a odvážit se vlastních dobrodružství.

První díl byl odvysílán již 28. února - k poslechu je v současnosti už 7 dílů! O které jde?

Be Europe 01: Lithuania
Vlora a Harry vedli rozhovor s Pauliusem z Litvy, se kterým hovořili o snižování spotřeby alkoholu a drog a o prevenci mezi mladými lidmi.

Be Europe 02: Romania
Vlora a Harry vyzpovídali Andreeu z Rumunska. Bavili se o zkušenostech s mobilitou, o tom, jak se o nich dozvědět, jak si ověřit jejich pravost, zejména ve světě sociálních médií.

Be Europe 03: Latvia
Vlora a Harry vedli rozhovor s Brigitou z Lotyšska. Mluvili o zkušenostech s mobilitou, udržitelnosti, recyklaci a mnoha dalších tématech!

Be Europe 04: Spain
Vlora a Harry vyzpovídali Jose' Juana ze Španělska, se kterým hovořili o zkušenostech s mobilitou, projektech Erasmus+, evropské identitě, multikulturalismu nebo nerovnostech.

Be Europe 05: Czech Republic
Vlora a Harry vyzpovídali Markétu, mladého člověka z České republiky, a hovořili s ní o zkušenostech s mobilitou, dobrovolnictví, evropské identitě a rozmanitosti.

Be Europe 06: Ireland
Vlora a Harry vyzpovídali Orlu a Aleeshu z Irska, se kterými se bavili nejen o zkušenostech s mobilitou, ale také o tématu multikulturalismu a smíšených identit.

Be Europe 07: Switzerland
Vlora a Harry vedli rozhovor s Mayou z Švýcarska. Mluvili nejen o zkušenostech s mobilitou, ale také o tom, jak těžké je vybrat si kariérní cestu, když jste mladí, o inkluzivitě, rozmanitosti a LGBTIQ+.

Aby vám neunikla ani jedna nová epizoda, sledujte podcast Be Europe na Spotify, YouTube a Twitch!