Od soutěže DiscoverEU k vlastnímu projektu

14.2.2024

V novém díle jsme si povídali s Matyášem Hofrichterem, který se zúčastnil několika aktivit Erasmus+ Neformální vzdělávání mládeže.

Matyáš Hofrichter v 18 letech vyhrál v soutěži DiscoverEU jízdenku po Evropě. Na konci října se tak vydal na 10 dní dlouhou cestu z Francie přes Belgii, Nizozemsko, Německo, Dánsko až do Švédska. Díky soutěži se dozvěděl také o dalších příležitostech, které může jako mladý člověk podniknout.

„Mladým lidem bych doporučil, aby se na cestě nebáli seznámit s novými lidmi, nebáli se jít do společných prostor, zahrát si s nimi fotbálek či kulečník a navázat tak nové kontakty.“

Kromě soutěže DiscoverEU se Matyáš zúčastnil také dalších aktivit a akcí programu Erasmus+ Neformální vzdělávání mládeže, jako je například akce Umění žít spolu, online setkání výherců DiscoverEU, setkání sítě Eurodesk či několikadenní školení Od nápadu k projektu.

V nejbližší době se chce Matyáš vydat také na Výměnu mládeže, a dokonce si plánuje podat žádost o financování vlastního projektu.

Jak probíhá přihlašování do soutěže DiscoverEU? Co všechno vás může na cestě potkat? Kolik ho celá cesta po Evropě stála? Nejen to se dozvíte v novém dílu podcastu Za hranicí.