Podzimní kolo soutěže DiscoverEU

22.9.2022

Je vám osmnáct let a chtěli byste procestovat Evropu? Zapojte se do soutěže DiscoverEU a vyhrajte vlakovou jízdenku napříč Evropou!

Soutěž DiscoverEU se stala součástí programu Erasmus+. V roce 2022, který je Evropským rokem mládeže, tak mladým lidem nabízí mimo jiné možnost získat časovou jízdenku na cestu po Evropě!

Podzimní kolo soutěže proběhne od úterý 11. října 2022 12.00 do úterý 25. října 2022 12.00. V den zahájení se na této stránce objeví tlačítko „Přihlásit se“.

Podmínky účasti v soutěži:

  • datum narození spadající do období od 1. ledna 2004 (včetně) do 31. prosince 2004 (včetně)
  • do elektronické přihlášky musíte zadat platné číslo svého občanského průkazu, cestovního pasu nebo pobytové karty

Co je DiscoverEU?

Jedná se o akci v rámci programu Erasmus+, díky níž můžete cestovat po Evropě a poznávat její obyvatele, historii a kulturu. Cestovat budete hlavně po železnici (kromě určitých výjimek umožňujících účast těch, kteří žijí na ostrovech nebo v odlehlých oblastech). Budete mít možnost obdivovat dechberoucí přírodu, kterou náš světadíl ukrývá, a naše nádherná města. Každý rok lze podat přihlášku v rámci dvou kol soutěže. Výherci obdrží časovou jízdenku.

Lidem ve věku 18 let, kteří mají bydliště v některé ze zemí Evropské unie nebo třetích zemí přidružených k programu Erasmus+, jako je například Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Severní Makedonie, Srbsko a Turecko, nabízí soutěž DiscoverEU možnost získat jedinečný cestovatelský zážitek, poznat rozmanitost Evropy, dozvědět se více o našem kulturním dědictví a historii a setkat se s obyvateli různých zemí. Tato zkušenost vám navíc pomůže rozvíjet dovednosti, jako je nezávislost, sebedůvěra a otevřenost vůči jiným kulturám, což se vám bude v budoucnu určitě hodit. 

NOVINKA! Počínaje rokem 2022 vybraní účastníci získávají také slevovou kartu soutěže DiscoverEU, kterou můžou uplatnit při návštěvách kulturních památek, při účasti ve vzdělávacích kurzech, sportovních aktivitách, na ubytování, místní dopravu či v restauracích.

Více informací najdete na stránkách Evropského portálu pro mládež