Příští stanice svět: festival mezinárodního vzdělávání

18.8.2021

5 měst, 5 vlakových nádraží, 5 dnů nabitých informacemi o studiu, stážích a dobrovolnictví v zahraničí.

Naskočte do vlaku a oslavujte s námi. Co slavíme? Evropské programy Erasmus+ a Evropský sbor solidarity startují nové období, které přináší ještě více možností pro všechny. Buďte u toho i vy. Prahu, Plzeň, Liberec, Olomouc a Brno navštíví náš festivalový vlak, který nabídne program ve dvou speciálně upravených vagónech. U vlaku najdete také pódium, stánky s občerstvením, soutěžní stanoviště a další doprovodný program.

Těšit se můžete na workshopy, besedy, soutěže a každý večer taky na známé hudební interprety, jako jsou například Klára Vytisková, Thom Artway nebo Barbora Poláková. Celou akcí budou provázet Johan Mádr a Ondřej Havel.

Zastávky s proklikem na facebookové události

14. 9. PRAHA
15. 9. PLZEŇ
16. 9. LIBEREC
17. 9. OLOMOUC
18. 9. BRNO

Vstup pro registrované účastníky je zdarma. Vstupenku zdarma můžete získat na stránce www.prististanicesvet.cz, kde je i podrobný program a další praktické informace. Registraci bude možné provést i na místě, ale doporučujeme registrovat se předem, ať zbytečně nestojíte ve frontě.

Na jaké další hosty se můžete těšit?

BUCHTY NA CESTÁCH

Buchty jsou sofistikovaně neseriózní zábavný girl talk Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Podcast o všem a o ničem, co život naděluje a bere. Dvě moderátorky, které nemoderují, se tentokrát vydají se svými hosty na Erasmus+. Dozvíte se, jakým nejšílenějším dopravním prostředkem se dá na Erasmus+ vyrazit, nebo že na něj můžete vyjet už na střední a zanechat po sobě v cizině slavnou gastro stopu. Buchty na cestách uslyšíte naživo v našem festivalovém vlaku ve stanicích Praha, Plzeň, Liberec a Brno!


VENTOLIN

Český zpěvák a diskžokej si říká po léku pro astmatiky a produkuje chytlavé elektro kombinující prvky různých stylů. Zaručeně vás roztančí v pátek 17. září na Hlavním nádraží v Olomouci! 

TUKAN

Robert Netuka alias Tukan, je vicemistr České republiky ve slam poetry a trojnásobný mistr v duoslamu. Kromě přednesu úderných básní se věnuje taky vzdělávání a integraci dětí a mládeže cizinců.


JAMES HARRIES

Jako první hudebník na světě natočil celé album na mobil a zveřejnil ho volně na internetu. Narodil se v Manchesteru, ale žije a tvoří v Praze. Anglický písničkář přijede naším festivalovým vlakem už 14. září v 19.00 do stanice Praha-Bubny.